A tartalomból:

Mit takar a tömeg szó, amikor tömegkultúráról beszélünk? Milyen jelentések, értékítéletek társulnak hozzá, amikor egyéb összefüggésekben népszerű vagy populáris, fogyasztói vagy szórakoztató kultúraként emlegetjük? A kötet nemcsak azokat a 20. századi nyugat-európai és angolszász elméleti koncepciókat tekinti át, amelyek például a Frankfurti Iskola, a brit kritikai kultúrakutatás vagy az újlatin szemiotika és szociológia nyomán máig meghatározzák a tömegről és kultúrájáról alkotott elképzeléseinket, hanem esettanulmányok formájában elemzi a Bauhaus-zal és a magyar ponyvairodalommal kapcsolatos, 1910–30-as évekbeli vitákat, illetve azt a gazdag diskurzust, amely az 1960–70-es években a giccs fogalma körül bontakozott ki a magyar irodalmi és kultúraszociológiai gondolkodásban.

Teller Katalin az ELTE BTK MMI Esztétika Tanszékének docense. Kutatási területe a 19. és 20. századi populáris kultúra története és elmélete, ezen belül a cirkuszi pantomimek historiográfiája.


Letöltés

Tipp

Az ingyenes feliratkozás menüpontban pár kattintással beállíthatod, hogy az egyes kiadványokhoz, sorozatokhoz tartozó új megjelenésekkor e-mailen automatikusan értesítést kapj.

Teller Katalin: Mi a tömeg a tömegkultúrában? Fogalomtörténeti összefoglaló

Hasonló kiadványok